Wernisaż wystawy Krzysztofa Czadera "O czym szumią jawory...."

Wernisaż 13 października 2023 - Galeria Sztuki Jaworze

Wernisaż wystawy Krzysztofa Czadera O czym szumią jawory - Jaworze 13 października 2023

Zapraszamy serdecznie na wernisaż wystawy Krzysztofa Czadera, który odbędzie się 13 października o godzinie 18:00. Krzysztof Czader, urodzony 3 października 1954 roku, jest mieszkańcem Jaworza oraz absolwentem Państwowego Liceum Plastycznego w Bielsku-Białej na kierunku grafika. Przez wiele lat pełnił funkcję kierownika Filii GOK w Międzyrzeczu i był aktywnym członkiem Grupy Twórczej Barwa przy GOK w Jasienicy.

Krzysztof Czader to artysta o wszechstronnych talentach – rzeźbi, maluje, rysuje, a także pasjonuje się botaniką, ze szczególnym zainteresowaniem życiem motyli i chrząszczy. Jednak to rzeźba jest dziedziną sztuki, która jest mu najbliższa. Tworzy zarówno w drewnie, jak i w kamieniu. Jego prace poruszają różnorodne tematy – od rzeźb Jezusa Frasobliwego, Matki Boskiej, aniołów i świątków, po ogromne ilości ptaków.

Czader ma imponujące portfolio wystaw zarówno indywidualnych, jak i zbiorowych, które odbyły się zarówno w Polsce, jak i za granicą. Jest laureatem wielu konkursów artystycznych, zarówno na szczeblu regionalnym, jak i ogólnopolskim. Przyjdźcie i poznajcie fascynujący świat jego sztuki na naszej wystawie "O czym szumią jawory"..